top of page
Пошук
Фото автораАнна Деткина

26 лютого - 10-річчя спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя


Історична довідка

Початок війни. Окупація Криму військами РФ

(20 лютого – початок квітня 2014)

Першим об’єктом агресії Російської Федерації проти України став Крим. Задовго до його окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, яка дестабілізувала суспільно-політичну обстановку. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – саме в цей день було зафіксовано перші порушення збройними силами Російської Федерації порядку перетину державного кордону України через Керченську протоку.

23 лютого в Севастополі відбувся 20-тисячний мітинг, на якому було “проголошено міським головою” громадянина Росії Чалого. 26 лютого російські спецслужби за “севастопольським сценарієм” зімітували масове невдоволення “київською владою” жителів Сімферополя та організували зібрання прихильників “русской весны” перед кримським парламентом. Однак потужний мітинг українських патріотичних сил, включаючи кримських татар, нівелював плани агресорів та зірвав їхні прагнення видати окупацію Росією Криму за результат бурхливого волевиявлення корінних мешканців півострова. Тепер у цей день – 26 лютого – на вшанування мужності й героїзму учасників мітингу в Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України ми відзначаємо День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (встановлений у 2020 році Указом Президента України № 58).

27 лютого 2014 року підрозділи спеціального призначення та десантних військ РФ захопили будівлі Ради міністрів і Верховної ради Автономної Республіки Крим, над якими підняли прапор РФ, а депутати Верховної ради Криму “ухвалили” рішення про проведення так званого референдуму щодо статусу півострова. Цей псевдоплебісцит відбувся 16 березня при великій кількості озброєних російських військовослужбовців, бойкотування “референдуму” Меджлісом кримськотатарського народу.

Перед тим – 1 березня 2014 року – Рада Федерації підтримала звернення Путіна про дозвіл на застосування збройних сил РФ на території України. Регулярні російські війська та парамілітарні формування захопили засоби масової інформації, установи зв’язку, летовища, паромну переправу в Керчі, блокували українські військові частини і військово-морські бази, де перебували кораблі ВМС України. Також ворог взяв під контроль адміністративні будівлі і транспортні магістралі.

18 березня в Москві був підписаний так званий “договір про прийняття Криму до складу Росії”. 20 березня його “ратифікувала” Державна Дума РФ, а 21 березня – Рада Федерації.


Заходи у нашому закладі:

  • класні виховні годину на тему «Спротив триває!» (1-11 кл.)


  • виставка-конкурс малюнків "Мій Крим" до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на інтерактивній дошці Padlet (1-11 кл.). Триває голосування за кращий малюнок, підсумок буде підведено за найбільшою кількістю "вподобайок".



Пропонуємо до перегляду відеоролики та вікторини, які були підготовлені вихованцями відділення історії КПНЗ «ДОМАНУМ» про пам’ятки, пов’язані з історією кримських татар.

ОНЛАЙН-ПОДОРОЖ «СПОГАДИ ПРО КРИМ МАЮТЬ СТАТИ НАШОЮ ЗБРОЄЮ»

1. Старий Крим (Солхат): https://learningapps.org/watch?v=pf8apip3j24

2. Чуфут-Кале (Кирк-Ор, або Кирк-Ер): https://learningapps.org/watch?v=pwfijicw524

45 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page