27 жовтня Україна святкує надзвичайно важливе свято — День української писемності та мови!
Це свято, приурочене до вшанування багатовікової історії української мови, її багатства та унікальності. Воно спрямоване на підтримку та розвиток української мови як неодмінного елементу національної самосвідомості та культурної спадщини України.
День української писемності та мови, із 1997 року, традиційно відзначають у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. Відповідно до Указу Президента України від 28.07.2023 № 455/2023 «Про внесення змін до деяких указів Президента України», українці святкують це свято – 27 жовтня.
Свято нагадує про давність української мови, історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, популяризує українську мову в Україні та за кордоном. Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак, попри це, із кожним роком українська мова розквітає, а носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь усе частіше популяризує українську в соцмережах.
У День української писемності та мови, традиційно відбувається Радіодиктант національної єдності, що започатковано у 2000 році. У цей день усі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи гарно знають українську мову, а продемонструвати єдність із усіма, хто любить і шанує українське слово.
Радіодиктант національної єдності – 2024 до Дня української писемності та мови, відбувся 25 жовтня об 11:00. Авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності – 2024 стала письменниця Оксана Забужко. Радіодиктант називався “Магія голосу”. Читав його поет, нині військовий, Павло Вишебаба.
Також до Дня української писемності та мови з метою поширення знань про красу та багатство української мови; формування почуття національної гідності; виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, бажання розмовляти рідною українською мовою розуміння учнями того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, у нашому закладі пройшли тематичні години «Українська мова – наша душа» а також вікторина «Знавці української мови».
Говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!
Вчімо українську та шануймо її !
Comments