20 березня, в день весняного рівнодення, в світі відзначають День Землі.
У календарі існує два таких свята - 20 березня і 22 квітня. Нинішній День Землі проводиться щороку в день весняного рівнодення.
Дату Дня Землі вибрали і затвердили у 1971 році в Організації Об'єднаних Націй. Свято було вирішено проводити в день весняного рівнодення - у цей час змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток розвитку. Про це написано і в зверненні ООН: «День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного.»
Свій початок День Землі бере з 1840-х років - тоді відомий американський громадський діяч Джон Мортон розгорнув велику кампанію по посадці дерев і кущів. У 1872 році він запропонував започаткувати День дерева, який відразу ж став дуже популярний - протягом одного дня жителі штату висадили близько мільйона дерев. Починаючи з 1970 року сенс свята став ширшим і у нього з'явилася нова назва - День Землі, який ООН офіційно і визнала в 1971 році.
20 березня по всьому світу проходять миротворчі та екологічні акції. Антропогенний вплив людини і війни завдають великої шкоди планеті, яку вона не може сама подолати. Тому День Землі 20 березня має особливе значення сьогодні, коли наше життя нищить отрута війни.
За традицією, що склалася, в День Землі у більшості країн 20 березня прийнято впродовж однієї хвилини дзвонити в Дзвін Миру - символ мирного життя і дружби всіх народів. Дзвін закликає задуматися, як зберегти планету і життя на ній.
Саме з цією метою в нашому закладі було проведено інтерактивну екологічну вікторину «Знай, люби, бережи» для учнів 3-5 класів. Діти активно відповідали на питання вікторини, розгадували загадки, пригадали прислів’я та приказки про природу та Землю, розшифровували основні правила поводження на відпочинку. У підсумку переможцями по класах стали:
3 клас:
Крамаренко М. та Булавкіна В. – І місце
Єфименко М. – ІІ місце
Бєліков О. – ІІІ місце
4 клас:
Єфіменко М. та Осєтрова К. – І місце
Нечкін Я. – ІІ місце
Гончаров І. – ІІІ місце
5 клас:
Лаврищев Д. – І місце
Горошенко А. – ІІ місце
Гершун А. – ІІІ місце
А найкращим дослідником природи серед усіх учасників став Лаврищев Д. Вітаємо всіх переможців та учасників вікторини!
В освітньо-консультаційному пункті діти молодшої та середньої ланки долучилися до створення плакату-колажу «Все в твоїх руках!», на якому наглядно зобразили, що очікує нашу планету та людство, якщо не дотримуватися хоча б найпростіших правил.
Comments