День пам'яті Героїв Крут
- Світлана Сторчак
- 29 січ.
- Читати 2 хв

29 січня в Україні – День пам'яті Героїв Крут. Саме цього дня 1918 року відбувся бій на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, під час наступу більшовицьких військ під проводом полковника Михайла Муравйова на столицю УНР. Він став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ був зупинений на кілька днів, і українська столиця залишилась під контролем Центральної Ради. А вже 9 лютого 1918 року було підписано Брестський мирний договір, відповідно до якого УНР була визнана як самостійна держава.
Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в історїі національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.
Історія Героїв Крут – це не лише сторінка минулого, а й символ героїзму, який сьогодні надихає. Сучасні захисники, як і століття тому, стоять на передовій боротьбі за незалежність, втілюючи ті ж ідеали свободи, справедливості та любові до Батьківщини. Подвиг кожного – це вклад у майбутнє України, вільної, сильної та незламної.
До Дня пам'яті Героїв Крут у нашому закладі було проведено низку заходів:
виховні години «29 січня – День пам’яті Героїв Крут»;
година спілкування «Пам’ятаємо Героїв Крут»;
година пам’яті «Бій під Крутами. Кіборги минулого»;
бесіди «Не стерти в пам’яті минуле. Крути: урок мужності для поколінь»;
віршований флешмоб «Пам’ятай про Крути. Аскольдова могила – місце сили».
Учні 9-11 класів та педагоги долучились до онлайн-заходу, організованому КЗ «Адміністрація державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську» та онлайн-лекції "Найзвитяжні операції армії УНР – про Крути", організованій відділом сім'ї, молоді, медицини, спорту та заходів національно-патріотичного виховання Святогірськоїміської ради, спільно з підрозділом "Азов" та учнівською молоддю Великоберезовицької громади в рамках проєкту "Пліч-о-пліч: згуртовані громади".
Ми пам’ятаємо, щоб не забути.
Ми боремося, щоб перемогти!
Comments