top of page
Пошук

Програма ментального здоров'я "Ти як?"


На цьому тижні, в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", практичним психологом школи, були проведені заходи.

Для учнів 3 класу відбувся особливий захід присвячений розвитку стійкості до стресів та профілактиці травми війни "Як бути сильними". Під час якого психолог прагнула допомогти дітям зрозуміти свої емоції, навчитися керувати ними та знаходити сили всередині себе. Вміти використовувати ментальні інструменти для підтримки внутрішньої рівноваги. Учні 3 класу дізналися, що таке стрес, як він проявляється і чому іноді нам важко з ним впоратися.

Працювали з кожним із трьох напрямів:

  • Віра: через творчий підхід і метафори допомагала дітям зрозуміти, що їхня віра— це як коріння дерева.

  • Емоції: дізналися, як можна зняти напругу та заспокоїтися через подолання надмірних емоцій та почуттів виконуючі вправу 5-4-3-2-1.

  • Тіло: успіх мала вправа " Метелик", де разом вчилися відпускати негатив.

Діти залишили захід із посмішками та відчуттям внутрішнього спокою.



Де б ви не були, у вас завжди є ви. Ви і саме ви можете бути для себе надійною опорою та підтримкою у складний момент. Саме тому, ми разом із учнями 10 класу вивчали, як надмірні емоції можуть проявлятися через фізіологію людини.

Завдяки інформації, яку знайшли на сайті "Ти як" та сайті Донецького обласного навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти, розробили і провели розвивальне заняття "Правила стійкості". На ньому учні вчилися опановувати себе і зосередити фокус на важливому в своєму житті. Обговорювали методику BASIC PH, що дає змогу створити і використовувати власну унікальну комбінацію ресурсів боротьби з несприятливими обставинами. Ця модель містить шість основних параметрів, що складають ядро індивідуального стилю поведінки під час травматичних та стресових ситуацій. Так релігія, віра у вищі сили, самого себе будуть надихати людей і підвищувати резилієнтність до стресу. Емоції та уява дозволяє відволіктися від жорстокої реальності проявити почуття гумору і знайти креативне рішення проблем. Спілкування і звертання за підтримкою дозволяє розвивати стосунки, в свою чергу логіка допомагає збирати інформацію, вирішувати проблеми, розставляти пріоритети та вести внутрішній діалог з самим собою. Фізична активність дає змогу подолати стрес через активність нашого тіла.

Учні зрозуміли, що кожен з нас використовує один або декілька каналів. Саме тому немає універсальних способів подолання стресу. Не може бути універсальних порад, щодо поведінки в стресових ситуаціях. Психологічна криза може зруйнувати особистість, але кожна криза дає можливість знайти в собі приховані ресурси і розвинути психологічну гнучкість і стійкість.



Тримаймося!

 
 
 

Comentários


(06262)631212

©2022 Маяківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Сайт создан на Wix.com

bottom of page